Kategoria: Katalog
[kasuj kryteria]
torunskiefirmy.pl to serwis stworzony w celu ułatwienia dotarcia do informacji na temat firm i instytucji działających na terenie Torunia oraz okolic.

Jak szukać ?

W serwisie torunskiefirmy.pl istnieją trzy modele wyszukiwania danych

 • szukanie po kategoriach
 • szukanie po wyrażeniach/słowach
 • szukanie zaawansowane

Szukanie po kategoriach
Ten sposób wyszukiwania sprawdza się w sytuacji, w której orientujemy się w jakiej branży działają firmy/instytucje, których szukamy. Załóżmy, że planujemy zakup obuwia i szukamy sklepu oferującego taki właśnie asortyment. Wystarczy, że na stronie głównej serwisu torunskiefirmy.pl wybierzemy kategorię główną "handel", otrzymamy listę podkategorii, z których wybierzemy "obuwie". W ten prosty sposób otrzymamy listę firm/instytucji, które zadeklarowały przynależność do wybranej przez nas branży czyli zajmują się handlem obuwiem. Często jednak zdarza się, że nie znamy lub nie umiemy określić kategorii. W tym przypadku korzystamy z wyszukiwania po wyrażeniach/słowach lub wyszukiwania zaawansowanego.

Szukanie po wyrażeniach/słowach
To najpopularniejszy i najłatwiejszy sposób wyszukiwania. Bazuje on na zadawaniu wyszukiwarce, poprzez pole szukaj zapytań w postaci pojedynczych słów lub wyrażeń. Wyszukiwarka przeszukuje wszystkie wpisy pod kątem otrzymanego zapytania biorąc pod uwagę nazwę, opis skrócony, opis pełny oraz słowa kluczowe przypisane do danej firmy/instytujci. Pole szukaj zostało wyposażone w rozwijalną listę podpowiedzi pomagającą w odpowiednim dobraniu szukanego wyrażenia do istniejących w bazie serwisu słów kluczowych. Jeśli szukamy wyżej wspomnianego obuwia wystarczy, że w polu szukaj wpiszemy pierwsze litery czyli np.: "obu" a serwis podpowie nam jakie słowa kluczowe zawierają ten ciąg znaków, nie musimy kończyc słowa, możemy je wybrać z listy podpowiedzi. Należy pamiętać jadnak, że podpowiedzi dotyczą jedynie przypisanych firmom/instytucjom słów kluczowych, wyszukiwarka natomiast przeszukuje dużo szerszy obszar, jeśli więc wsród podpowiedzi nie ma szukanego przez nas słowa można śmiało spróbować wpisać je w pole szukaj ponieważ może okazać się, że znajduje się ono w nazwie lub opisie firmy/instytucji.

Szukanie zaawansowane
Ta forma wyszukiwania sprawdza się idealnie w momencie gdy zwykłe wyszukiwanie da nam zbyt dużą ilość wyników. Szukanie zaawansowane oparte jest również na słowach/wyrażeniach zadawanych wpisywanych w pole szukaj, daje jednak ono dodatkowe możliwości zawężenia wyników wyszukiwania z zastosowaniem takich opcji jak:

 • podkategoria katalogu - branża w ramach której szukamy
 • wybór profilu działalności - produkcja, hurt, detal, usługi - zaznaczenie jednej z opcji powoduje ograniczenie wyników wyszukiwania do danego profilu, zaznaczenie kilku opcji narzuca jednoczesne spełnianie wszystkich ustawionych warunków. Jeśli więc zanaczymy jednocześnie wszystkie 4 opcje oznacza to, że szukamy firmy/instytucji, która jadnocześnie zajmuje sie produkcją, usługami i prowadzi sprzedaż detaliczna oraz hurtową
 • wybór ulicy - możemy zawęzić obszar poszukiwań do wybranej ulicy - jeśli szukamy firmy/instytucji i zależy nam by zlokalizować ją w pobliżu np. naszego miejsca pracy to możemy zaznaczyc jedną z ulic
 • wybór centrum handlowego - podobnie jak w przypadku ulic możemy wybrać jedno z centrów handlowych by np. jadąc na zakupy zorientować się czy w danym centrum znajdziemy firmę o interesującym nas asortymencie.

Powyższe opcje można oczywiście łączyć, możemy więc szukając sklepów z obuwiem od razu określić podkategorię handel by uniknąć firm związanych np. z naprawą obuwia, zaznaczyć detal by nie trafic do hurtowni, zawęzić obszar poszukiwań do wybranej ulicy lub wybranego centrum handlowego. Należy pamiętać, że dopiero wciśnięcie przycisku "szukaj" powoduje przeładowanie serwisu i wyświetlenie wyników. Ważne jest również by pamiętać o usuwaniu ustalonych kryteriów poprzez przycisk "kasuj" jeśli nie są już one nam potrzebne. Może się bowiem zdarzyć, że pozostawimy np. wybraną daną podkategorię i w procesie dalszego wyszukiwania nie otrzymamy żadnych wyników ponieważ nowo szukane słowo nie występuje w ramach tej podkategorii/branży.

Kolejność wyświetlania wyników
Wyniki wyszukiwania wyświetlane są w kolejności uwzględniającej następujące elementy:

 • czy zapytanie zgodne jest ze słowami kluczowymi przypisanymi do danej firmy/instytucji
 • czy firma, do której przypisane jest szukane wyrażenie posiada: rejestrację danych, wpis podstawowy czy rozszerzony - im szerszy wpis tym wyższa pozycja
 • czy żądane wyrażenie występuje w nazwie firmy/instytujci, opisie rozszerzonym, czy opisie firmy/instytucji - im cześciej wyrażenie występuje w ramach danego wpisu tym wyższa pozycja w wynikach wyszukiwnia
 • jeśli wyszukane wpisy są jednakowo trafne (odpowiadaja kryteriom wyszukiwania w takim samym stopniu) to o kolejności wyświetlania decyduje popularność (ilość dotychczasowych odwiedzin).

Schowek
Schowek to narzędzie pozwalające gromadzić interesujące wpisy. Przy każdym wpisie pojawia się opcja "Do schowka" służąca do zamieszczania linku do wybranego wpisu w ramce schowka. Wejście w schowek powoduje wyświetlenie wszystkich zebranych pozycji.

Schowek:

Schowek jest pusty.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.torunskiefirmy.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.